Antalya Kene İlaçlama – Ken Nasıl İlaçlanır ? Kene Neye Gelir ? Kene Türleri Hangileridir ?

Kuş Biti Kumru Biti İlaçlama Firması
2019-04-10
Dezenfeksiyon Nedir ? Dezenfekte Nasıl Yapılır ? Antalya Dezenfeksiyon Firması
2019-04-25
kene-ilaclama

kene-ilaclama

Genellikle ormanlık ve bitkilerin bol bulunduğu ortamlarda görülürler. Bazı türleri, yaşayabilmek için neme ihtiyaç duyarlar. Birçok kene cinsinin dişi ve erkekleri, memelilerin, kuşların ve sürüngenlerin kanlarıyla beslenirler. Üreme Bir kenenin dört adet yaşam evresi vardır: yumurta, larva, nimf ve yetişkin. Kenelerin larva döneminde sadece altı, yetişkin dönemlerinde ise sekiz bacakları vardır.
Yaşamlarının her evresinde kanla beslenirler. Keneler, yaşam evreleri boyunca hayvanlar arasında taşıdıkları hastalık mikroplarını ya da organizmalarını kendilerinde taşımaya devam ederler. Kene İstilasının Belirtileri Bir istilanın en belirgin belirtisi kenelerin görülmesidir. İkincil belirtiler ise keneler tarafından taşınmış hastalık ya da sıvıların yarattığı tıbbi belirtilerdir. Bunlar, çok çeşitlilik gösterebilir ve bir teşhis için bir doktora danışmak gerekir.

Kene İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?
Kene spreyini uygulamadan önce, evde yaşayan bütün canlılar tahliye edilmeli ve belli bir süre eve girmemeleri sağlanmalıdır.
Koruyucu kıyafet, gözlük ve eldiven kullanılarak uygulanması gereken kene spreyi, evin en arka kısmından başlanarak halılar, pencere kenarları, yataklar, yatak altları, mobilyalar, perdeler, kapı eşikleri, dolap içleri, dolap altları, süpürgelikler, çatlaklar, yarıklar ve oyuklara uygulanmalıdır.
kene ilaçlama antalya

kene ilaçlama antalya

Çocuklarınızı Kenelerden Nasıl Korursunuz?
Çocukların en doğal hakkı olan dışarıda oynamak ve eğlenmek, kene tehlikesiyle gölgelenmemeli. Bunun için çocuğunuzu kenelere karşı korumak adına alabileceğiniz bazı önlemler bulunuyor. Çocuklarınızın oynadığı bahçelere fesleğenler ekmek, keneleri uzak tutacaktır. Aynı zamanda çocuklarınıza açık renkli kıyafetler giydirmek, herhangi bir durumda vücuttaki keneleri hızlıca fark etmenizi sağlar. Bir kır gezisine giderken yanınıza elma sirkesi alıp çocuğunuzun vücuduna sürerek de kenelerin uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.
Profesyonel İlaçlama Firmaları Kene çıkarma işleminde mutlaka uzmanlardan destek alınması gerektiği gibi kene ilaçlama konusunda da en etkili yöntem, profesyonel kene ilaçlama firmalarına başvurmaktır. Özellikle tarım ve hayvancılık bölgelerinde, yılda en az 2 kere yapılması gereken ilaçlamada kullanılan kene ilaçlarının, aynı zamanda diğer haşerelere ve hayvanlara zarar vermemesini sağlamak da önemlidir.

0553 087 90 07

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

Bir cevap yazın

HEMEN ARA
WhatsApp WhatsApp Mesaj