Antalya Böcek İlaçlama

Antalya Haşere İlaçlama ZirvePest 0553 087 90 07

1. PÜLVERİZASYON YÖNTEMİ

     Pülverizasyon makineleri ilaçlamada kullanılan insektisitin (ilacın hedef bölgeye homojen biçimde yayılmasını sağlayarak mücadelenin etkinliğine katkı sağlamaktadır, insektisit sıvı haldedir.

2. ULV YÖNTEMİ

     ULV makineleri kullanılan insektisiti mikronlarına ayırarak uzun süre havada askıda kalmasını sağlamaktadır.

3. TERMAL SİSLEME ve SIRT TİPİ ULV MAKİNESİ

     Büyük alanların hızlı ve etkili bir biçimde ilaçlanmasına imkan tanıyan ve insektisitin sıvı formdan buhar formuna geçişini sağlayan sırt ulv’si ve termal sisleme makinesi ilacın en ufak çatlak ve girintilere ulaşmasını sağlar.

4. JEL UYGULAMASI

     Özellikle hamamböceği türleri üzerindeki etkisini kanıtlamış olan bu yöntem diğer insektisitlerin uygulanamayacağı elektronik kontrol panoları, suya ve neme karşı hassas cihazların bulunduğu ortamlarda güvenle kullanılır.

5. RODENT (KEMİRGEN) MÜCADELESİ

     Kemirgenler ürünlerimizi, mallarımızı ve sağlığımızı tehdit etmektedirler. Her gün vucut ağırlıklarının 10’da 1’i kadar gıda tüketirler, 8 kez dışkılarını yaparlar. İdrarları dışkıları salyaları ve tüyleri ile insan sağlığı açısından büyük tehlike oluştururlar.

     Ürünlerde olduğu kadar binalarda da maddi kayıplara neden olurlar. Kabloları kemirerek kolaylıkla yangına sebebiyet verebilirler. Gaz ve su borularına zarar verirler.

     Bu nedenle zamanında kontrol, gelecekteki uygulamaların büyüklüğünü, oluşabilecek maddi kayıp ve hastalık risklerini önlemiş olur. Yapılacak uygulamanın Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık bakanlığının onayladığı ilaçlar ve yöntemlerle yapılması önemli bir husustur.İşte bu profesyonel yaklaşım ile faaliyet gösteren EKODES ilaçlama, ekolojik dengeleri bozmadan kalıcı çözümler üreterek sorununuzu ortadan kaldırır.

     Firmamız tarafından kemirgenlere karşı uygulanan mücadele yöntemleri

♦ KİMYASAL MÜCADELE

     Kemirgen İstasyonu: Güvenli ve kolay kullanım amaçlanarak hazırlanmış kilit sistemi, sadece kendine özel anahtarıyla açıldığından kaza eseri şahısların ve hedef dışı canlıların toksit maddeye ulaşmasını engelleyen kemirgen istasyonları kullanılır. Bu istasyonlar düzenli olarak tarafımızdan kontrol edilir ve kemirgen aktivitesi rapor halinde tarafınıza sunulur.

    Yapışkan Tuzak: Kimyasal kullanmadan kemirgen kontrolü yapmak için kullanılan bir üründür. Özel fındık aromasıyla ve içine yedirilmiş feromonuyla fareler için çekicidir. Canlı yakalama kapanları içinde kullanıma uygundur. Yakalama amaçlı kullanılabildiği gibi aktivite tespit edip aktiviteye uygun toksit madde kullanımı sağlar ve gereksiz kimyasal kullanımını engeller.

♦ ELEKTRONİK MÜCADELE

      Pest-X Elektronik Uzaklaştırıcı: Kemirgen probleminizi çözmek için uygulanan bir yöntemde elektronik kovucuların kullanımıdır. Bu cihaz ürettiği elektromanyetik ve Ultra-Sonic ses dalgaları ile haşerenin merkezi sinir sistemini etkileyerek işitsel olarak baskı altına alır. Cihazın yaydığı ses dalgaları insanın ve çoğu evcil hayvanın duyma düzeyinin altındadır. Bu sebeple hiçbir ses çıkarmaz. Tamamen güvenlidir. Pest-X Cihazı UL ve CE onaylıdır. ullandığınız elektronik ve iletişim araçlarıyla etkileşime girmez.

6. DEZENFEKSİYON

     Mikroorganizmalar uygun ortamı buldukları zaman beslenerek çoğaldıklarını toprak, hava, insan vücudu gibi ve tüm çevremizde yer aldıkları bilinmektedir.

    Yolculuk ettiğimiz bir otobüste, konakladığımız bir otel odasında, yemek yediğimiz bir restoranda, tedavi olduğumuz bir hastanede veya çocuğumuzun okulunda. Kısacası kamuya açık tüm yerlerde.

     Yaşadığımız alanları mikroorganizmalardan arındırmanın en etkili yöntemlerinden biride Dezenfeksiyon yapmaktır.

♦ ULV DEZENFEKSİYON CİHAZI

     ULV (Ultra Low Volume) son derece ince püskürme tekniği ile oluşturulan dezenfektan sislemesidir. Ortamda bulunan mikroorganizmalar ile kalıcı, etkili, gerçekçi ve ekonomik mücadeleyi sağlar.

     ULV ile amaç dezenfektanın havada uzun süre askıda kalacak şekilde partiküllere bölünerek hava ile temas süresini uzatmak ve dezenfeksiyonda kesin sonuca gitmektir.

     Dezenfeksiyon işlemi sessiz, kokusuz ve çevreyi rahatsız etmeyen bir uygulamadır. Uygulama yapılan alanın boşaltılmasına veya kapalı kalmasına gerek yoktur. Dezenfeksiyon ve antisepsi için kullanılan kimyasallar mikroorganizmaları öldürücü ve üremelerini durdurucu etkiye sahiptir.

     Kullandığımız kimyasalların tamamı Sağlık Bakanlığının kullanım izni verdiği kimyasallardan oluşmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA