Acil Böcek Hattı: 0553 087 9007
whatsapp
HIZLI ARA 📱

Dezenfeksiyon

YÖNTEMLER > Dezenfeksiyon
Antalya Dezenfeksiyon

NANO GÜMÜŞ VE NANO TEKNOLOJİ NEDİR?


Gümüş anti-bakteriyel ve anti-mikrobiyel özelliği olan çok değerli bir madendir.
İnsanlar için zararsız bir metaldir. Gümüşün bu özelliği çok eski çağlardan beri bilinmesine rağmen,
geçtiğimiz yıllarda yapılan deneyler ve çalışmalar neticesinde gümüşün bu özelliğinden nano teknoloji sayesinde çok daha verimli bir şekilde faydalanılmasını sağlamıştır.
Gümüşün nano boyuta indirgenmesi onun virüs,bakteri ve mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma etkisini inanılmaz derecede artırmaktadır.
Nano parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak,
çok güçlü anti bakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş,
bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir
Boyut olarak, 10-100 nanometre aralığında olan ürünler “nano teknolojik ürün” diye sınıflandırılır.
Nano Gümüş, 10-100 nanometre boyutunda olan metalik gümüş tanecikleridir. Yüksek teknoloji içeren “nano teknolojik süreç” ile elde edilir.
Nano teknoloji, çok küçük maddelerin teknolojisidir. 1 nanometre, metrenin milyarda biri,
diğer bir deyişle, 1 milimetrenin milyonda biri kadardır. Bir hidrojen atomunun çapının 10 katına eşittir.
Bir saç teli ~ 100.000 nanometre / Bakteri ~ 1.000 nanometre / Virüs ~ 100 nanometre / DNA ~ 2,5 nanometre / H atomu ~ 0,1 nanometre

Boyut olarak, 10-100 nanometre aralığında olan ürünler “nano teknolojik ürün” diye sınıflandırılır.
Nano Gümüş, 10-100 nanometre boyutunda olan metalik gümüş tanecikleridir.
Yüksek teknoloji içeren “nano teknolojik süreç” ile elde edilir.
Faydaları kısıtlı fakat zararları çok daha fazla olan kimyasal temizleme yöntemlerine karşın nano gümüş,
insan sağlığına zarar vermeyen, az maliyetli, daha hijyenik ve uzun vadeli anti-bakteriyel bir keşiftir.

Antalya Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Firması
Dezenfeksiyon Firması

ANTİBAKTERİYEL TEMİZLİK

Devlet ya da büyük ve özel şirketler bu konuda yatırım amaçlı tam 8.6 milyar dolar harcama planı yapmakta.
Bu kadar büyük şirketler böyle bir konuda gereksiz adım atmaz!
Bu teknolojisi ülkemizde yeni duyulan ve hızla yayılmaya devam eden çağımızın en büyük ve en başarılı buluşlarından biridir.
Bugün Avrupa’da kendini temizleyen pencere modeli bile tanıtılmış durumda ve bu pencerenin kendi kendini temizleyebilmesinin
kaynağında da yine nano gümüş teknolojisi bulunmaktadır. Ayrıca külçe altın üzerinde de yapılan testlerde
oda sıcaklığında hiçbir tepki alınmamasına rağmen 3-5 nanometre ebadına getirildiğinde birçok tepkimenin tetiklendiği gözlemlenmiştir.
Bugün ülkeler arası konteynırlar ile nakliyesi sağlanan özellikle gıda ürünlerinde yükleme yapılmadan
önce mutlaka konteynerlar nano gümüş ile dezenfekte edilmekte ve gerçekten sağlıklı bir şekilde taşınılması sağlanmaktadır.
Bu denli önemli olmasının başlıca sebebi tam anlamıyla bir antibakteriyel temizlik olmasıdır.
Ayrıca nano teknoloji Avrupa’da tarım ve gıda üretimlerinde ve paketlemesinden nakliyesine
bir çok departmanda da kullanılmaya başlanmış ve her geçen gün nano teknolojinin bize sunduğu nimetler arttırılmaktadır.
Bizler de sizlere bu eşsiz teknolojiyi getiriyor ve size mükemmel bir platform sağlıyoruz.
Otellerden okullara kutsal mekanlarımız camilerden aklınıza gelebilecek tüm alanlarda mükemmel
bir hijyene sağlanmakta ve özellikle halı olarak çokça ürün içeren alanlarda büyük bir değişiklik yaşanmaktadır

NANO GÜMÜŞ MUCİZESİ

Gümüş’ün nano boyuta indirgenmesi onun, bakteri, virüs, mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu inanılmaz derecede artırmaktadır.
Nano parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü antibakteriyel etki sağlar.
Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş,
bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir. Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA,
kolloidal nano gümüşü 2,5 – 5 ppm gibi az bir yoğunlukta bile, diğer antibiyotiklere direnç gösteren bütün patojenleri öldürdüğü için, ilaç olarak kabul etmiştir.
Günümüzde hastane enfeksiyonu diye bilinen MRSA (Metisilin Dirençli Staphylococcus Aureus) bakterisinde de çok etkin sonuçlar oluşturmaktadır.
Bakteri test neticelerinde de belirtildiği üzere, bu kadar kısa sürede ve kesin sonuç veren başka ürüne rastlanmamıştır.
Gümüş iyonları, insan vücudundaki hücre membranı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemekte ve zarar vermemektedir.
Dolayısıyla, nano gümüşün insan sağlığına, evcil hayvanlara, bitkilere, diğer bir deyişle çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir.
İşlev esnasında, nano gümüş herhangi bir şekilde kimyasal reaksiyona girmediği için, şekli bozulmamakta ve işlevindeki süreklilik devam etmekte, bu nedenle sisteme sürekli gümüş ilavesi gerekmemektedir.
Canlı bir hücreden daha küçük olan nano gümüşle temas eden, bakteri, virüs veya mantar hücrelerinin metabolizması bozulmakta
ve elektrolit dengesi yok olmakta ve enzimleri etkisiz hale gelerek ölmekte, vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla atılmaktadır.
Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkanları bulunmamaktadır.
Hiçbir mikroorganizmanın nano gümüş karşısında, 6 dakikadan fazla canlı kalamadığı, vücuda giren nano gümüşün, 24 saat içersinde doğal yollarla dışarı atıldığı tıp literatüründe geçmektedir.
Vücudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için yaklaşık 60-70 adet ağır metale ihtiyaç duymaktadır. Demir ve çinko bunların başında gelmektedir.
Gümüşün insan sağlığına hiçbir etkisi olmamasından dolayı zararlı ağır metal değildir.
Antalya İlaçlama

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

LOGO

SIVI İLAÇLAMA HİZMETİ


Kokusuz ve leke bırakmayan yeni nesil sıvı ilaçlarımız ile evinizi terketmeden hiçbir sağlık sorunu yaşamadan tüm haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.Sıvı ilaçlarımız Kokusuzdur Leke bırakmaz İnsan Sağlığına Zararı Yoktur !

Sizlerde ilaçlama firmamızdan sıvı ilaçlama yöntemini talep edebilirsiniz. Bu hizmeti sokaklara, evlere, araçlara, işletmelere, işyerlerine, sağlık konusunda hizmet veren tüm ortamlara alabilirsiniz. Böylelikle yaşam alanınızda size rahatsızlık veren birden çok haşere gruplarından tek seferde kurtulabilirsiniz.

zirve ilaçlama

JEL İLAÇLAMA HİZMETİ


Jel ilaçlama yöntemi ne kadar basit görünse de çok etkiye sahiptir. Çünkü jel ilaçlama bir katı sıvıdan oluşmaktadır ve sürülen yerden geçen her canlı bu maddeye dokunur. Bu dokunma ile diğer canlılarada zehir bulaşır ve toplu ölümler başlar. Böylelikle canlı yuvalarında olan, diğer yerlerde yer alan tüm haşere grupları ortadan kalkar.

Antalya Zirve İlaçlama firması olarak bu hizmeti her alanda her yerde vermekteyiz. Jel tabancası ile her yere sıkılabilen, uzun süre etkisini bırakabilen, teknolojik olarak günümüzde kullanılan ve aynı zamanda haşere tuzağı olarak adlandırılan bir yöntemdir. İlaçlama firmamızda jel ilaçlama yöntemini en uygun fiyatlarda bulabilirsiniz..

U.L.V SİSLEME İLAÇLAMA HİZMETİ


U.L.V. (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. U.L.V. tekniği ile oluşan zerrecikler uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür.

U.L.V. (soğuk sisteme) ile amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığından, rüzgar faktörü önem kazanmaktadır.

YÖNTEMLERİMİZ footer
HAŞERELER footer
HİZMETLERİMİZ footer
BİLGİ ARŞİVİ
İLETİŞİM
© 2021 Antalya Böcek İlaçlama - Çukurova Zirve İlaçlama.
Firmamız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır.
info@antalyabocekilaclama.org