Antalya Böcek İlaçlama

Çiyan İlaçlama Antalya Çiyan Nedir ? Çiyan Nasıl İlaçlanır ?

Nedir: Çıyanlar (Chilopoda), genel görünümü itibariyle tırtılla karıştırılan bu haşere cinsi en az akrep ve yılan kadar tehlikeli olabilmektedir. Yaşadığı iklim ve bölge koşullarına göre 5-7 cm civarında boyutlara sahip olup doğada sarı, kırmızı ve kahve tonlarında görmek mümkündür.
Nerelerde Bulunur :Çıyan haşeresinin yaşam alanları çayır, yeşil alanlar, orman, taş ve duvar dipleri, ağaç kavukları ve rutubetin bol olduğu toprak alanlardır. Yuvalarını genellikle toprak altına yapan çıyanlar sonbahar ve ilkbahar gelişiyle bozulmuş yuvalarından toprak üstüne çıkarak kendilerini güvence altına alabilecekleri ve besin bulabilecekleri iç mekanlara yönelirler. Yaşam alanlarımızda karşılaşabileceğimiz çıyan türleriyle kesinlikle temasa geçmemeliyiz.
Zararları Nelerdir :Sizi gördüklerinde kıvrılıp ölü taklidi yapmalarına bakmayın, Dokunulduğunda sonu iltihaplanmaya giden oldukça acı verebilecek bir ısırık alabilirsiniz. Isırdığı yere buz koymayı unutmayınız. Çok kuvvetli ve etkili bir zehre sahip olan çıyan omurgasız bir canlıdır. Bölmelerden oluşan vücutlarının her bölmesinde zehirli ayaklar mevcuttur. Vücutlarında 17 çift zehirli antene sahip olan ç-ıyan haşeresinin sokması felç veya ölümle sonuçlanabilir. Çıyan sokması durumunda kusma, ateş gibi sorunlarla karşılaşılacağından zaman kaybetmeden en yakın Sağlık Kurumuna başvurulmalı ve tedavi olunmalıdır. 
Nasıl Mücadele Edilir: Sağlığımız açısından çok büyük bir tehdit olan çıyan haşeresi ile mücadele kesinlikle bireysel olarak yapılmamalıdır. Profesyonel çıyan ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalı ve yasal yollarla en kısa sürede mücadele edinilmelidir. Bireysel olarak mücadele etmemiz bize zaman ve maddi açıdan kayıplar vereceği gibi sağlığımızı da tehdit altına sokacaktır. Çıyan ilaçlama uygulamaları bireysel yöntemler ile uğraşmamıza gerek kalmadan çıyan ilaçlama şirketleri tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Çıyan ilaçlama uygulamaları açık ve kapalı tüm alanlarda gerçekleşmektedir.

BU KONUDA BİZE ULAŞIP ÜCRETSİZ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA