SORU - CEVAP

Evdeki fare nasıl yakalanır?

Fare ilaçlama
Fare ilaçlama

Evde fare yakalamak için birkaç farklı yöntem mevcuttur. İşte bazı fare yakalama yöntemleri:

  1. Fare yakalama kafesi kullanın: Fare yakalama kafesi, farelerin yakalanmasında en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntem, kafesi fare yolu üzerine yerleştirdiğinizde fareleri içeriye hapsederek çalışır. Farelerin tutulduğunu fark ettiğinizde, kafesi evden uzak bir yere götürüp fareleri serbest bırakabilirsiniz.
  2. Yapışkan tuzaklar kullanın: Yapışkan tuzaklar, bir yapışkan yüzey ile kaplanmış karton veya plastik tuzaklardır. Fareler bu yapışkan yüzeye takılıp kaldıklarında yakalanırlar. Ancak, farelerin öldürülmediği ve tuzaktan kurtulma şanslarının düşük olduğu için bazı insanlar bu yöntemi tercih etmezler.
  3. Geleneksel fare tuzağı kullanın: Geleneksel fare tuzağı, yaylı bir mekanizma ile fareleri yakalar. Fareler yemeği kokladığında, tuzağa dokunarak yaylı mekanizmayı tetiklerler ve fare yakalanır. Bu yöntemde, fare tuzağından yakalanan farelerin öldürülmesi gerekebilir.
  4. Elektrikli fare tuzağı kullanın: Elektrikli fare tuzağı, fareleri yüksek gerilimli bir elektrik çarpmasıyla öldürerek yakalar. Bu yöntem, hızlı ve insanların dokunmadan fareleri öldürmesini sağlar.
  5. Fareleri doğal yollarla uzaklaştırın: Fareleri evinizden uzaklaştırmak için doğal yöntemler de mevcuttur. Bunlar arasında, biberiye yağı, nane yağı, kekik yağı, lavanta yağı gibi farelerin hoşlanmadığı kokuları kullanarak evinize farelerin girmesini önlemek yer alır.

Farelerin evde bulunması sağlık problemlerine yol açabileceği için, fareleri mümkün olan en kısa sürede yakalamak önemlidir. Ayrıca, farelerin yuvasını bulmaya ve farelerin evinize tekrar girmesini önlemeye çalışmak da önemlidir.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA