Antalya Böcek İlaçlamaHaşereler

Halı Böceği Nedir ? Halı Böceği İlaçlama Antalya İlaçlama Firması

Nedir: Vücutları oval şeklinde olan bu böcekler, siyah, beyaz ve sarı desenli renklere sahiptir. Bazı durumlarda turuncu renge de denk gelebilirsiniz. Larvalar ise genellikle açık kahverengiden siyaha geçen bir renge sahiptir. Larvalar yoğun, dikene benzeyen kıllarla kaplı olur. Yetişkinlik döneminde ise boyutları gittikçe büyür.
Nerelerde Bulunur: Evlerimizde kullanılmayan eşya ve kıyafetlerin içlerinde, halı ve kilimlerde bulunan halı böceği, kıl, tüy, deri ve hayvansal tüm eşyalarla beslenebilmektedir.
Zararları Nelerdir: Yün, tüy, kıl, ipek ve deriden oluşan tüm eşyalarınızı afiyetle yiyebilir, delikler açabilir veya dokularının zarar görmesine neden olabilirler. İstilanın geç fark edilmesi, birçok eşyanızın kullanılamaz hale gelmiş olması demektir.
Nasıl Mücadele Edilir: Halı güvelerinin ele geçirdiği ve tamamen kullanılmaz hale getirdiği eşyaları çöpe atmalısınız. Çünkü o onları tutmanız, tekrar bir halı böceği istilasına davet çıkarır. Hiçbir iz görmeseniz bile, gözle görülmeyecek kalıntılarını bırakmış olabilirler. Tüm kıyafetlerinizi zarar görmeyecekleri en yüksek ısıda yıkayın. Havlular, perdeler ve tüm kumaşlar buna dahildir. Eğer güçlü ve etkili bir sabun kullanıyorsanız, bunun da ekstra faydasını görürsünüz. Profesyonel yardım alın. Profesyonel bir böcek ilaçlama firmasını arayıp tüm bu işlemlerden kurtulup rahatça evinizin halı böceklerinden arındırılmasını bekleyebilirsiniz. Evinizde tamamen huzura kavuşmak için ilaclat.com’un uzman ekibine güvenebilirsiniz.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA