Antalya Böcek İlaçlamaHaşereler

Hamam Böceği İlaçlama Antalya Hamam Böceği Nasıl İlaçlanır ?

Nedir:  Dünyanın her yerinde bulunan, birçok mikrop barındıran, insan sağlığı açısından tehlikeli canlılardır. Yapıları bakımından küçük olmaları sebebiyle de çok hızlı hareket edebilmektedirler.  Her türlü iklim şartlarında yaşamlarını devam ettirebilen hamam böcekleri boyları ve renkleri, yaşam alanlarına göre değişen haşerelerdir.

Genellikle kırmızı, kahverengi, siyahtırlar. Binlerce türü bulunur ve en bilinenleri; amerikan hamam böceği, alman hamam böceği, kakalak, oryantal hamam böceği gibi türleridir. Dirençli yapıları bakımında yok edilmesi zor haşereler oldukları için bireysel mücadele ile kolayca hamam böceklerinden kurtulmak imkansızdır.Çok soğuğa ve çok sıcaklara dayanıklıdırlar. İnsanların donabilecek derecede soğuk olan havalarda yaşamlarını sürdürebilirler. Kafaları kopsa dahi yaklaşık 1 hafta daha hayatta kalabilirler.

Nerelerde Yaşar: Çöplükler ve kanalizasyon giderlerinde bulunan hamam böceği evlerimizde de görülür. Evlerimiz içlerinde daha çok rutubetli ve nemli ortamlarda bulunurlar. Geceleri aktif olan bu haşere türleri gündüzleri ortalıkta pek görülmez. Işığı ve tehlikeyi hissettikleri durumda kolayca ortadan yok olabilirler. Hamam böceği türleri insanların yaşam alanlarında sıkça görülebilmektedir. Özellikle gıda maddelerinden de beslendikleri için gıda maddeleri üreten her alanda da rastlanmaktadırlar. Pastane, lokanta, restoran, fırın hamam böceğinin sıkça görüldüğü yerlerdir. Müşteri memnuniyeti gerektiren bu yerlerde haşere görülmesi, işletmeciler için büyük zarar demektir. İşletmenin de adını lekeleyecek olan bu durum için kesinlikle önlem alınmalıdır.

Zararları Nelerdir: Hamam böcekleri birçok mikrop barındıran, insan sağlığı açısından tehlikeli canlılardır. Daha önemlisi hamam böceği dolaşan gıdaları tüketen kişiler dizanteri, verem, grip gibi hastalıklara yakalanabilir.

Çözüm Yolları: Dışarıdan alınan ilaçlarla ya da amatörce yaptırılacak ilaçlamalarla kesin sonuç alınamayacağı gibi, canlıların sağlıkları da etkilenebilir.  Özellikle lokanta, cafe, fırın tarzı işletmeler düzenli olarak, özellikle hamam böceklerinin daha fazla görüldüğü ilkbahar aylarında hamam böceği ilaçlama yaptırmalıdır. Bunun dışında yine ev, iş yeri, okul gibi insanların ortak yaşam alanlarında da bulunabilecek hamam böceğinden kurtulmak için hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA