Haşereler

Pire ilaçlama Antalya

Pire ilaçlama nasıl yapılır?

Hangi pire türleri üzerinde etkilidir? Pire ilaçlamasından önce pireler hakkında bilgi edinmekte fayda var. Pire, yaşamak için tüylü bir konağa ihtiyaç duyan, üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenen bir asalak türüdür. Evcil hayvanlarla ya da bir şekilde sokakta yaşayan kedi-köpeklerle evinize girmiş olan pireler ciddi bir sağlık tehdidi oluştururlar. Kan emerek yaşayan pireler, önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu yüzden de pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır. Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir? Evinizdeki pirelerden kurtulmak için evcil hayvanınızı ve evinizi hijyenik tuttuğunuza eminsiniz; fakat hala pire sorununuz devam ediyor.

Pire nasıl ilaçlanır?

sorusunun cevabı da profesyonel ilaçlama firmalarındaki uzmanların kullandığı yöntemlerde mevcuttur. Açık ve kapalı alanlarda yapılan pire ilaçlamasında farklılıklar görülür. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemli ile etkili pire ilaçları alana uygulanır. Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda sisleme ilaçlama olarak da bilinen, dumanlama tekniği olan ulv ilaçlama yöntemi uygulanır. Dumanlama tekniği ile en küçük çatlaklara kadar ulaşan pire ilacı kısa sürede pirelerin yok olmasını sağladığından en kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir. Pire ilaçlamasında nelere dikkat edilmelidir?

Pire ilaçlaması nasıl yapılır?

sorusu kadar ilaçlamayı yapan firmaların özellikleri de pire mağdurları tarafından dikkate alınması gereken bir konudur. Pire ilaçlama yöntemleri ile yok edilen pirelerin kısa bir süre sonra tekrar evinizi istila etmesini istemiyorsanız profesyonel ilaçlama firmaları ile pire mücadelesine girmelisiniz. İşinin uzmanı ilaçlama firmalarının pire ilaçlamasında izlediği yollar ise şu şekildedir: İlaçlanan alanda yaşayan diğer canlı türleri de tespit edilerek onlara zarar vermeyen ilaçlar kullanılır. Özellikle hayvanlar ve çocuklar düşünülerek temas halinde bulunulabilecek tüm eşyalar hava geçirmeyecek şekilde kapatılır. Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra yumurtalardaki pirelerin çıkması beklenir ve gerekli süre sonunda kesin çözüm için tekrardan ilaçlama yapılır. İlaçlama için genelgeçer bir ilaç yoktur. Her haşere için farklı ilaç kullanılır.

Pire ilaçlaması için pirelerin yapısına uygun, bağışıklıklarının olmadığı ilaçlar kullanılır. İlaçlama sonrası mekanın titizlikle temizlenmesi ve evcil hayvanların pire şampuanlarıyla yıkanması sağlanır. Pire ilaçlama fiyatları neden değişiklik göstermektedir? Pire ilaçlama fiyatlarındaki değişikliklerin sebebi, ilaçlama yapan firmaların kullandığı teknoloji, ilaçların kalitesi, firmanın konusunda ne kadar uzman olduğu gibi pek çok kritere bağlıdır. Pire ilaçlaması, pirelerin kesin bir şekilde yok edilmesinden evde yaşayanların sağlıklarına kadar son derece önemli bir konudur.

0553 087 90 07 Profesyonel pire ilaçlama için bizi arayın…

Pireler insan sağlığı açısından değişik türlerde vücudumuza direk etki eden bir hayli zararlı yapıda kan emici hayvanlardır.PİRE vücudumuzla alakalı birçok hastalıkta öncelikli bir yere sahiptir.PİRE ler daimi olarak konakçı (barındığı mekan) taşıdığı için yaydığı hastalık çok çabuk genişleyebilir.PİRE ler yumurtlayabilmeleri açısından kan emici özelliğine istinaden insan vücuduna yapışarak yaşadığımız mekanlara kolayca yerleşebilir.

PİRElerin ısırmasıyla birlikte vücutta buna bağlı kaşıntı,yanma,kızarıklık görülür.PİRE ler konakçı özelliği dolayısıyla vücudumuza virüs bulaştırabilir.Can alıcı özellikleri de budur.PİRE lerden vücudumuza bulaşan çeşitli hastalıklar aşşağıdadır. Humma Mikrobu: Tifüs Mikrobu: Veba Mikrobu: Alerjik ve Cilt hastalıkları: Bunların yanında bağısak kurdu,bağırsak şeridi,ricetsiya ve tenya mikrobu gibi vücudumuzda etkili rahatsızlıklar görülmüştür.

Pirelerin vücut yapılarını incelediğimizde diğer haşerelere göre oldukça farklı bir vücut anatomisine sahiptirler. Pire ilaçlama yöntemlerini önemli kılan ana neden bu haşerelerin insanların günlük yaşam standartlarını ciddi ölçüde tahrip etmeleridir. Bu yüzdendir ki pire haşeresi hakkında en çok

sorulan soruların cevaplarını bu sayfamızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Pireler evlerimize ya da işyerlerimize nasıl girerler?
Pire haşeresinin evlerimiz içerisinde görülmesinde ki ana neden genellikle evlerimizde beslediğimiz kedi, köpek tarzı evcil hayvanlar olarak gözlemlenmektedir. Eviniz ya da işyerinizde pire ilaçlama yaptırmadan önce evcil hayvanınız var ise bu durumu mutlaka firmanıza bildiriniz.

Evimizde evcil hayvan olmadığı halde pire ile karşılaşmamızın sebebi nedir?
Evlerimize pire girişi hayvanlar aracılığı ile olduğu gibi insanlar aracılığı ile de mümkün olmaktadır. Hane halkının dışarıda var olan pireyi farkında olmadan ev içerisine taşıdığı ve de pirlerin ürediği birçok kez gözlemlenmiştir.

Pireler nasıl ürerler?
Pireler hakkında bilinmesi gereken en önemli detaylardan biride bu zararlıların üremek için mutlak suretle kana ihtiyaç duymalarıdır. Pire yumurtası (larvaları) birkaç kez deri değiştirme işlemini tamamladıktan sonra bir tür koza örerler ve bunu pupa evresi takip eder. Günlerce bu koza içerisinde kalan pupalar, değişim evresini tamamladıktan sonra varlığını sürdürdüğü kozadan yetişkin bir pire olarak çıkar. Pire ilacı seçimi yapılır iken bu durum mutlaka dikkate alınmalıdır.

Pireler en sık nerelerde karşımıza çıkarlar?
Pire evlerimiz içerisinde genellikle yorganlar, yatak aralıkları ve de giysiler üzerinde görülürler.

Ayrıca bodrum, bahçe, çatı katı gibi açık ya da kapalı alan ayırt etmeksizin her türlü ortamlarda görülebilmektedir.

Pireler en çok hangi mevsimde görülürler?
Pire haşeresi sıcak ve de ılıman olan iklim şartlarına sahip olan bölgelerde ilkbahar sonu yaz aylarında çok daha da ha sıklıkla görülürler. Ancak uygun olan ısı şartları oluştuğu takdirde yılın on iki ayı üreyebildikleri gözlemlenmektedir.

Pire Isırığı maruz kalındığında belirtiler nelerdir?
Pire haşeresi üzerinde yaşamını sürdürdüğü konakçısını aynı zaman diliminde birden fazla kez ısırabilir.

Pire ısırması esnasında bu zararlılar vücudumuzdan kan emerler, vücutlarında bulunan parazitler ve mikroplar bu yolla ısırılan yerden insana bulaşır. Pire ısırması ile karşı karşıya kalan insan vücudunda, ısırılan bölgelerde deri üzerinde belirgin olarak kabarma, şişlikler ve de rahatsız edici boyutlarda kaşıntı meydana gelir.

Pirelerden yayılan hastalıklar nelerdir?
Pire haşeresinden insanlara çok çeşitli hastalıkların bulaştığı bilimsel verilere dayanılarak ispatlanmıştır. Bu zararlıların insanlara bulaştığı belirlenen başlıca hastalıklar; Tifüs, mikrobu, alerjik reaksiyonlar, humma, dizanteri ve de cilt hastalıkları gibi hastalıklara sebebiyet vermektedir. Ayrıca bu hastalıklar dışında da pire ısırığı neticesinde bir önceki taşıyıcısında mevcut olan her hangi bir hastalığı da bir sonraki taşıyıcısına bulaştırabilirler. Pireler salgın hastalıkların çevreye yayılmasında öncü bir role sahiptirler.

Pire ilaçlama nasıl yapılır?
Pire ilaçlama esnasında uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birincisi püskürtme yöntemi ile yapılan uygulamadır. Bu uygulama esnasında belirlenen alanlara ilaç şarjlı cihazlar ile püskürtülür. Bir diğer yöntem ise( ulv) buharlama yöntemi ile yapılan uygulamadır. Pireler alan içerisine yumurtalarını gelişi güzel bıraktıkları için ilaçlama firmaları tarafından en fazla tercih edilen yöntemdir. Bu uygulama esnasında ilaçlama yapılan alanın minimum 3 saat süre zarfında kapalı tutulması ve ilaçlama sonrasında genel bir temizlik yapılması gerekmektedir.

Pire ilaçlama öncesinde ne yapılmalıdır?
Evinize ya da işyerinize pire ilaçlama yaptırmadan önce alınması gereken bir dizi önlemler bulunmaktadır. Bunları, uygulama öncesinde açıkta gıda bırakılmamalı, evcil hahvan var ise dışarı alınmalı, evde küçük çocuk var ise onu ait olan eşya ve de oyuncaklar dikkatlice muhafaza altına alınmalıdır.

Pire ilaçlama sonrasında ne yapılmalıdır?
Uygulama sonrasında önceden ilaçlama yapılan alana bir kişi önceden girerek alanın dikkatlice en az bir saat havalanmasını sağlamalıdır. Evin içerisinde genel ıslak temizlik yapılmalı nevresimler ve örtüler yıkanmalı, koltuk üzeri nemli bir bezle silinmelidir. Ayrıca eğer evde evcil hayvan yaşıyor ise uygulama sonrasında hayvanlara tekrar eve alınmadan veteriner tarafından pire ilacı uygulanmalıdır.

Pireler ortalama olarak ne kadar yaşarlar?
Pire haşeresinin ömrü ortalama olarak bir yıl kadardır. Pirelere ait olan larvalar iki kimi zamanda üç kez deri değiştirdikten sonra koza örerler ve daha sonrasında ise pupa evresine girerler. Koza içerisinde kalan pupa, değişime uğradıktan sonra içinde bulunduğu kozadan yetişkin bir pire olarak çıkar.

Pire ilaçlama şirketi seçer iken nelere dikkat etmeliyim?
Evinizi ya da işyerinizi pirelere karşı ilaçlama yaptıracağınız pire ilaçlama şirketi mutlaka konusunda uzman ve de sağlık bakanlığından onaylı olmasına kullanmış olduğu ilaçların WHO ( Dünya sağlık örgütü ) tarafından kabul görmüş ilaçlar olmasına mutlaka dikkat ediniz. Antalya pire ilaçlama danışma hattımızda tüm sorularınızın detaylı yanıtlarını bulabilirsiniz.

Pire ilaçlama şirketi seçer iken nelere dikkat etmeliyim?
Evinizi ya da işyerinizi pirelere karşı ilaçlama yaptıracağınız pire ilaçlama şirketi mutlaka konusunda uzman ve de sağlık bakanlığından onaylı olmasına kullanmış olduğu ilaçların WHO ( Dünya sağlık örgütü ) tarafından kabul görmüş ilaçlar olmasına mutlaka dikkat ediniz. Antalya pire  ilaçlama danışma hattımızda tüm sorularınızın detaylı yanıtlarını bulabilirsiniz.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. Pireler gecmeyince 3 kez para almadan geldiler temizlemedrn birakmadilar gercekten cok kaliteli bir firma ve guler yuzluler

 2. Kedimi petshopa birakmistim eve pire getirdi asilari var ama evde bir kac tane pire gordum yardimci olurmusunuz

  1. İletişim kısmından telefon numaralarımız ile ulaşırsanız aynı gün sizi bu dertten garantili olarak kurtarabiliriz

 3. Kediler apartmanın bodrumunda yavru yapmışler her yeri pire bastı yardımcı olurmusunuz

 4. Kediler yüzünden tüm binayı pireler sardılar buna acil bir çözüm istiyoruz lütfen yardım edin

 5. evcil hayvanımız var dış parazit aşısıda yaptırdım ama pireleri bitmiyor lütfen yardım edin

 6. evimize gazlı ilaçlama yaptılar ve garanti verdiler bir daha hiçbir böceği görmedik balkona camlara gelenler giremeden ölüyorlar ilaçlamaya gelen genç arkadaşa çok teşekkür ederim çok saygılı ve anlayışlıydı

 7. pire ilaçlaması yaptırdık ve çok memnun kaldık herkese rahatlıkla sizi tavsiye ediyorum

 8. Sizin gibi ilgili şirket bulmak çok zor her aradığımızda her yazdığımızda cevap aldık her soruya cevap bulduk çok tesekkur ederiz hakkınızı helal edin.

 9. Bodrumda kedi ölmüş heryeri pire basmıştı sağolsunlar hem kediyi çıkardılar hem ilaclamayı yaptılar bizi büyük bir dertten kurtardılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA