Haşereler

Kalorifer Böceği İLaçlama Kalorifer Böceği Nedir ? Nasıl İlaçlanır ?

Nedir:Kalorifer böceği aslen bir hamam böceği türü olsa da insanların bulunduğu yaşam alanlarında en fazla görülen haşere türlerinden biridir.
Nerelerde Bulunur :Kalorifer böceği nemli ve sıcak ortamlardan hoşlandığı için her evde veya işyerinde bulunabilme özelliği taşır. Bulundukları ortamda kolayca üreyebilirler ve orayı istila edebilirler. Aynı zamanda fırınlar, mutfaklar, kazan daireleri, bodrumlar ve çatılar gibi alanlarda kalorifer böceği hızla üreme yeteneğine sahiptir. Açık bırakılan kapı ve pencereler kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımıza sıkça girmesine neden olmaktadır.

Alışveriş yaptığımız alanlarda bulunan kalorifer böceği yumurtaları, satın aldığımız eşya ve poşetlerin arasına girerek evimize ulaşmaktadır. Eski yapı ve zeminler kalorifer böceklerinin en çok görüldüğü bölgelerdir. Açıkta bulunan çatlak gider boruları kalorifer böceklerinin bulunduğumuz alana ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bakımsız kanalizasyon sistemi mikrop taşıyan kalorifer böceği ve fare gibi canlıların binalarımıza kolayca girmesine neden olmaktadır. Bina içinde giren bu canlılar kapı boşluklarından dairemize kadar ulaşmaktadır.

Zararları Nelerdir :Kalorifer böcekleri insanlara çeşitli yollar ile zarar verebilmektedirler ve bu zararların en çok önemlileri de elbette insan sağlığını etkilemektedir. . Ancak geceleri meydana çıkan bu zararlı canlılar, yiyeceklerinize dadanabilir ve onları kullanılmaz hale getirebilirler. Geçtikleri her yere mikroplarını bırakan bu canlılar yiyeceklere dadandıklarında gıda zehirlenmelerine neden olabildikleri görülmüştür. Hatta gıda zehirlenmeleri yaydıkları hastalıklar ile karşılaştırıldığında son derece masum bir etki olarak kalmaktadır.
Nasıl Mücadele Edilir: Böcek ilaçlama konusunda uzman, Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel ilaçlama firmalarından yardım alınmalı ve yaşam alanlarının sağlıklı ve güvenli ortamları korunmalıdır. Ancak alacağınız hizmetin kalitesi oldukça önemlidir. Kalitesiz ve yanlış uygulamalar kalorifer böceklerinden kurtulmanızı sağlamadığı gibi sağlık sorunlarına neden olur. Bunun için ilaclat.com’ un uzman ekibine güvenebilirsiniz.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA