Haşereler

Antalya Uyuz İlaçlama

Antalya Uyuz İlaçlama

Uyuz İlaçlama

Uyuz İlaçlama Firması

Uyuz İlaçlama Tedaviye kimin ihtiyacı var?
Uyuz ilaçlaması teşhisi konan kişi ve bu kişiyle yakın temas kuran herkes için tedavi gereklidir.
Herhangi bir belirti veya semptomu olmayan insanlar bile tedavi edilmelidir. Bu haftalar sonra yeni salgınları önlemek için tek yoldur.
Akarlardan ve uyuz böceği sorunundan kurtulmak için cildi tedavi etmekten veya hap almaktan daha fazlasını yapmak zorundasınız.
Cildinizden düşmüş akarlardan kurtulmak için giysileri, yatak takımlarını ve havluları yıkamanız gerekecek.
Ayrıca bütün evinizi profesyonel Uyuz İlaçlama firmaları tarafından ilaçlatmaya ihtiyacınız olacaktır.
Uyuz böceği hakkında bilgi keşif ve en uygun fiyatlarda ilaçlama için Antalya Zirve Böcek İlaçlama Haşere Kontrol ve Çevre Sağlığı Hizmetleri arayarak randevu alabilirsiniz.

Özellikle geceleri kaşıntı: Kaşıntı en yaygın semptomdur. Kaşıntı o kadar yoğun olabilir ki, geceleri bir insanı uyanık tutabilir.

Deride İz: Uyuz böceği alımından sonra deride kızarıklık olur. Darbeler kovanlar, küçük ısırıklar, deri altındaki düğümler sivilce gibi görünebilir. Bazı insanlar egzamaya benzer pullar geliştirir.

Boğaz ağrısı: Enfeksiyon gelişebilir.

Derideki kalın kabuklar: Kabuklar, kabuklu uyuz olarak adlandırılan şiddetli bir kabuk geliştirdiği zaman oluşur. Kabuklu uyuz için bir başka isim Norveç uyuzudur. Bu kabuklar 100 ila 1000 akar ve akarların yumurtaları barındırıyor. Çok sayıda akar cilde bulaşırken döküntü ve kaşıntı şiddetlenir

uyuz-ilaclama-firmasi

Uyuzlar cildin herhangi bir yerinde gelişebilir. Bununla birlikte akarlar, vücudun belirli bölgelerinde oyuk vermeyi tercih ederler. Kaşıntı ve kızarıklık için en yaygın yerler eller parmaklar arasındaki deri, Dirsek ve bilek gibi derimiz  genellikle giyim veya mücevher tarafından örtülür: Kalça, kemer çizgisi, meme çevresindeki deride akarların oyulması muhtemel yerlerdir. Akarlar aynı zamanda bir bilezik, saat kayışı veya yüzük ile kaplı deri yemeyi severler. Bağışıklık sisteminin zayıflaması da uyuz alma riskini artırır. Yaşlılar ve HIV / AIDS, lenfoma veya lösemi gibi hastalık nedeniyle zayıf bir bağışıklık sistemine sahip kişilerde risk artmaktadır. Çoğu insan bir el sıkışma ya da sarılmadan uyuz almaz. Akarların bir kişiden diğerine taranabilmesi için cilt temasının çok daha uzun olması gerekir. Yetişkinler genellikle cinsel ilişki yoluyla uyuz alırlar.

Dermatologlar uyuz muayenelerini nasıl teşhis ederler?
Bir dermatolog çoğu zaman hastanın başını parmak ucundan başlayarak görsel olarak muayene ederek uyuz teşhis edebilir. Bir hastanın uyuz olduğundan emin olmak için, bir dermatolog birazcık deriyi sıyırabilir. Bu ağrısız. Dermatoloğunuz cildi cam bir slayta koyup slaydınıza mikroskopta bakacaktır. Dermatoloğunuz uyuz akarlarını veya yumurtalarını görürse, uyuz olduğuna emindir. Uyuzlardan kurtulmak için tedavi önemlidir.

BU KONUDA BİZE ULAŞIP ÜCRETSİZ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

0553 087 90 07

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. bir kez ilaçlama yaptırdım 2 gün içinde uyuzdan kurtulduk çok teşekkür ederim yorum yapmadan edemedim 🙂

  2. uyuz salgınına yakalandık zirve ilaçlamayı tavsiye ettiler iyiki güvenmişim evi yakacak duruma gelmiştik artık

  3. Ilaçlamadan sonra 3 gün içinde sorunumuz çözüldü allah sizden razı olsun ????

  4. izmirde yasiyoruz ama verdiginiz bilgilerle bizi çok rahatlattiniz çok tesekkür ederiz çok ilgili bir ekibiniz var

  5. Aylardır kullanmadığımız ilaç kalmamıştı ya ilaclama hiç aklımıza gelmediydi iyiki size denk gelmişiz ailece minnettarız

  6. Bu uyuzdan kimse anlamıyo önüne gelene boşuna para vermişiz biz iyiki sonunda size denk geldik allah razı olsun sizin kadar ilgilnen olmadı hiç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA