Haşereler

Karınca İlaçlama Antalya

Çalışkanlıkları ile ün salan karıncalar haşere türleri arasında yer almasa da görüntü kirliliği yaratması ve yaşam alanlarını işgal ettikleri için karınca ile mücadele edilebilmektedir. Karınca ilaçlama, en kolay mücadele türlerinden biridir. Sıvı ve toz ilaçlar kullanılarak karıncaları kontrol altına almak mümkündür.

Daha çok mutfak tezgâhlarında, pencere altlarında ve buzdolabı altlarında rastlanılan karıncaların güvenle kontrol altına alınması için ilaçlama işlemlerinin kurumsal firmalar aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Karıncalar, evin neredeyse her alanına kısa sürede yayılabilirler. Etkili bir sonuca ulaşmak için bu işlemin uzman firmalarca yapılması daha doğru olacaktır.

Karıncalar temas ettikleri her şeyde bulunan mikrop ve bakterileri de yaşam alanlarımıza taşımaktadırlar. Bu nedenle her ne kadar zararsız ve masum görünseler de sağlık açısından karıncaların kontrol altına alınması elzemdir. Karınca ve diğer tüm haşerelerle mücadele için irtibat numaralarımızdan bizi arayabilir, 7/24 destek alabilirsiniz.

Karınca Özellikleri

Karınca özellikleri, dünyanın en çalışkan canlısı olarak adlandırılan karıncaları diğer haşere türlerinden ayıran özelikleri vardır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Karınca, dünyanın en hareketli canlısıdır. Gününün 20 saatini yiyecek arayarak geçiren karınca gün boyu kilometrelerce yol yürür.
 • Toprak altında yaşayan bu canlılar, toplu halde koloni şeklinde yaşar. Karıncalar bitkisel beslenmez. Çünkü karıncaların vücutlarında bitkilerde bulunan selülozu sindirebilecek enzimler yoktur.
 • Bunun yanı sıra, karıncalar, yuvalarında besin üretebildiğinden, yaprakları sık sık yuvalarına taşır.
 • Glikoz içeren tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, besin maddelerine zarar verebildiğinden, kapalı alanlarda kontrol altına alınmalıdır.
 • Karıncaların koloniler içerisinde farklı görevleri vardır. Bu görevler işçi karınca, kraliçe karınca ve savaşçı karınca olmak üzere 3’e ayrılır. İşçi karıncalar yaprakların parçalarını çiğneyerek bir yığın haline getirir ve yuvanın yeraltındaki odalarında saklar.
 • Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncalara kutuplardan okyanuslara kadar her yerde rastlamak mümkündür. Binlerce türü olan bu canlıların, kanatlı olup uçan türleri de vardır.

Evde Karınca İle Mücadele

İnsanların yaşam alanlarında en sık karşılaşılan ve önemsenmeyen karıncalar yuvalarına taşıdıkları küçük şeylerle dikkat çekerler. Bu taşıma, her türlü kırıntı ve kiri kapsadığından ve karıncalar her türlü ortamı rahatlıkla gezebildiklerinden, ev ortamına mikrop da taşıyabilmektedirler. Toplum olarak karıncalara kıyamayan bir milletiz. Ancak bu vicdani yaklaşım, günün birinde karşımıza bir karınca ordusuyla donatılmış bir yaşam alanı olarak çıkabilmektedir. Böylesi bir karınca istilası ile karşılaşmamak için evde karınca ile mücadele hizmeti veren firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Böcek haşere ve kemirgenlere karşı olduğu gibi karınca ilaçlamada da etkili yöntemlerle başarısını kanıtlayan firmamız sizlere en doğru şekilde hizmet sunmaktadır.

6 AY GARANTİLİ İLAÇLAMA HİZMETİ

ZİRVE İLAÇLAMA

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Karıncalar olmadan bir hayat düşünemez olmuştuk sağolsunlar zirve ilaçlama ekibi 2 kez ilaçlayarak kalıcı bir çözüm sundular.aldıkları parayi hakediyorlar gerçekten.

  1. Karıncalardan Sizi Tek İlaçlama İle Garantili Olarak Kurtarabiliriz Telefon Numaralarımız ile Ulaşabilirsiniz

 2. karıncalar duvarların içine yuva yapmışlar nokta atışı ile ilaçlama yapabilirmiyiz kesin sonuç istiyoruz ?

 3. Piyasadaki bütün ilaçları denedim ama karıncalardan kurtulamıyordum sayenizde bir tane bile kalmadı

 4. Mutfak dolaplarımı değiştirdim arkasından hep karınca yuvaları çıktı nasıl ilaçlarız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA